theredel | e-blogi.pl
theredel
Bezpieczeństwo kierowcy TIRa @ 2015-08-10 08:38

Naszą specjalnością są usługi BHP Opole, którymi zajmujemy się już od wielu lat. W ciągu całej naszej działalności, mieliśmy do czynienia z wieloma firmami, które chciały w ten sposób zadbać o swoich pracowników. Ostatnio odbyliśmy całą serię szkoleń, przeprowadzonych dla firm transportowo logistycznych z terenu Polski. Z jakimi zagrożeniami stykają się na co dzień kierowcy wielkich ciężarówek i czy mogą ich uniknąć? Postaramy się na to pytanie odpowiedzieć teraz.


 


Usługi BHP Opole mają bardzo szeroki zasięg. W skrócie wyjaśniając, polegają na tym, aby poruszać wszystkie kwestie związane z pracą, które mogą pośrednio lub bezpośrednio łączyć się z bezpieczeństwem pracowników.


 


Przyjrzymy się więc temu, jak wygląda praca kierowcy tira. Poza prowadzeniem wielkiej ciężarówki, ma on również do wykonania szereg innych czynności, związanych z obsługą naczepy i jej załadunkiem. Często oznacza to wyjście na ruchliwy parking lub drogę. Usługi BHP Opole zwracają więc uwagę na to, aby w takich przypadkach kierowcy zadbali o swoją widoczność, zakładając odblaskowe kamizelki ostrzegawcze. Dzięki nim są lepiej zauważani, dzięki czemu inni kierowcy mogą w porę zareagować na ich widok, zmniejszając np. prędkość jazdy.


 


Poza tym, analizując wszystkie obowiązki kierowcy tira, usługi BHP Opole dostrzegły pewną prawidłowość – najwięcej wypadków z udziałem tych pojazdów ma miejsce w stosunkowo niedalekiej odległości od punktu końca podróży. Czym może to być spowodowane? Roztargnieniem, rozkojarzeniem, spadkiem koncentracji lub pragnieniem szybkiego dotarcia do celu. Czy można tego uniknąć? Oczywiście że tak – najlepiej wykonując regularne postoje, dające nam chwile wytchnienia.


Komentuj [0]


  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]